Udržitelnost a ESG

Česká pošta testuje v kraji mobilní poštu

Česká pošta 1. října vyslala do Královéhradeckého kraje první vůz mobilní pošty.
Česká pošta testuje v kraji mobilní poštu

V přestavěné dodávce klienti získají veškeré základní poštovní i finanční služby, které by dostali i v kamenné pobočce. Tímto krokem chce Česká pošta udržet dostupnost svých služeb i v nejmenších obcích. Kraj tuto iniciativu vítá a podporuje.

Dostupnost poštovních služeb je jednou ze základních podmínek pro zajištění kvalitního života na venkově. Mobilní pošta je skvělý nápad, který umožní obyvatelům i té nejmenší vsi v kraji, aby si vyřídili všechny potřebné záležitosti, aniž by museli jezdit do velkých měst. Česká pošta pro pilotní program mobilní pošty vybrala Královéhradecký a Moravskoslezský kraj. V Královéhradeckém kraji bude pojízdná pobočka vyjíždět z Dobrušky a pravidelně zajíždět do Pohoří, Bačetína a Semechnic. Dodávka bude stát v každé obcí poblíž obecního úřadu, v Pohoří u místní základní školy.

Hejtman Jiří Štěpán s ředitelem České pošty Romanem Knapem jednal již v květnu tohoto roku. Náplní jejich jednání bylo zajištění služeb, které občanům Česká pošta poskytuje ve všech lokalitách Královéhradeckého kraje. Navázali tak na společné prosincové jednání ohledně udržení sítě poštovních poboček v kraji. Dále jednali o rozšíření nabídky služeb a spolupráci obcí v rámci projektu Pošta Partner. Vyhodnotili i dopad pandemie na rozvoj poštovních služeb v kraji.

Sdílejte na sociálních sítích