Bydlení
Energetika
Udržitelnost a ESG

Chytré vytápění EIM – topte podle předpovědi počasí

Topte chytře podle krátkodobé i dlouhodobé předpovědi počasí a díky tomu můžete výrazně ušetřit.
Chytré vytápění EIM – topte podle předpovědi počasí

Většina bytových domů v Česku teplo, které proudí z centrálního zdroje, nereguluje na své patě vůbec. Do domu tak neustále proudí nadměrné množství tepla – bez ohledu na to, zda je venku 15 stupňů nad nulou, nebo 15stupňový mráz. Což se pak logicky odráží i na konečném vyúčtování.

Subregulace tepla EIM aktivně řídí a optimalizuje dodávku tepla z centrálního zdroje. Díky velmi pokročilému algoritmu optimalizace (IQ funkce) odebírá EIM pouze tolik tepla, kolik je ho v daný čas třeba. Díky tomu šetří podstatnou část nákladů na vytápění ve vašem domě. Dodávku tepla navíc optimalizuje s ohledem na předpověď počasí.

EIM aktivně sleduje kvalitu i množství dodávaného tepla z centrálního zdroje (CZT). Díky této funkci máte v EIM Portálu přehled o spotřebovaném teple i jeho parametrech. Díky tomu lze velmi jednoduše dohledat případné výpadky dodávek i celkovou kvalitu dodávky tepla. V přehledných grafech pak vidíte údaje o spotřebě tepla v průběhu dnů, týdnů, měsíců nebo jednotlivých let. Naměřené údaje lze porovnat s údaji na fakturách od dodavatele, případně je můžete využít také jako podklad pro reklamaci.

Subregulační jednotky EIM byly využity již v řadě bytových domů, většina z nich se nachází v Praze. Roční náklady na vytápění v těchto domech klesly o více než 100 tisíc korun.

 

Sdílejte na sociálních sítích