Seminář

Zkrotíme energie: Jak na energetickou nezávislost obcí a měst

Panelová diskuze s vicepremiérem Marianem Jurečkou (předseda KDU-ČSL) a ministry Petrem Hladíkem a Markem Výborným (oba KDU-ČSL) nabídne možnost debaty nad plány vlády na druhou polovinu volebního období: probereme témata, která se týkají ochrany lesů a půdy i možnosti akcelerace rozvoje obnovitelných zdrojů, využití inovativních řešení jako jsou tzv. agrovoltaické elektrárny. Diskuze nabídne také pohled na podporu zaměstnanosti pomocí například zkrácených úvazků či na digitalizaci agend ministerstva práce a sociálních věcí.
Zkrotíme energie: Jak na energetickou nezávislost obcí a měst
Datum konání akce
13. 3. 2024 9:20
Místo konání
Hotel Praha, Komenského 446/6, Jablonec nad Nisou

Konference představí aktuální trendy v programech na podporu rozvoje obnovitelných zdrojů a energetických renovací domů:
nové podmínky podpory pro solární elektrárny na domech v Nové zelené úsporám,
podpora pro obce a firmy v Modernizačním fondu na velké solární elektárny.

Díky informacím, které na konferenci získáte, se budete moci připravit na posilování energetické nezávislosti a podpořit tak energetickou bezpečnost domácnosti, města, obce nebo firmy. Praktické přednášky poradí, jak lze využít příležitosti v úsporách energie a místních obnovitelných zdrojích energie tak, aby se maximalizovaly jejich přínosy – zejména pomohly snížit výdaje za energie. Ukážeme, jak lze využít větrnou energii nebo čistou solární elektřinu v zemědělství pomocí tzv. agrovoltiaky.

Sdílejte na sociálních sítích