Digitalizace a kyberbezpečnost

Datový portál města Brna

DATA.BRNO je otevřená platforma sloužící ke sdílení dat o městě Brně.
Datový portál města Brna

Datový portál je určený a přizpůsobený široké veřejnosti, tedy jak občanům, podnikatelům, studentům, výzkumníkům a odborníkům, tak i novinářům a vývojářům. Web je přístupný i v anglické jazykové mutaci.

Kromě samotných open datových sad zde naleznete mnoho užitečných aplikací a článků. Dlouhodobě sledovaná data jsou rozřazená do kategorií Ekonomika a trh práce, Zdraví a životní prostředí, Doprava, Lidé a bydlení, Vzdělání, Technická infrastruktura, Bezpečnost, Město a Brněnská metropolitní oblast. Dále jsou zde umístěny odkazy na zajímavé a užitečné aplikace a interaktivní mapy města včetně aplikací třetích stran.

Aplikace Brno Urban Grid umožňuje analyzovat území podle svého výběru prostřednictvím více než 60 datových sad. Aplikace umožňuje rychlou vizualizaci různých typů prostorových dat v rozsahu území města Brna či Brněnské metropolitní oblasti. Nejedná se o složitý analytický systém, ale o přímočarý a otevřený nástroj pro přehlednou analýzu prostorové situace. Aplikace využívá čtvercovou síť o velikosti buňky 250 x 250 metrů.

Sdílejte na sociálních sítích