Z našeho kraje

Hradec Králové tiskne štíty

Dobrovolníci, firmy, univerzity a školy vyrábí plastové ochranné obličejové štíty, kterých je ve zdravotnictví nedostatek.
Hradec Králové tiskne štíty

Výzva „Tiskne celé Česko“ má za cíl získat dobrovolníky pro pomoc s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová odpovědná za oblast školství vyzvala ředitele krajských středních škol, které disponují 3D tiskárnou, aby se k projektu připojili. Aktuálně mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

Univerzita Hradec Králové ve spolupráci se společností TriLAB vyvinula a tiskařské komunitě poskytuje potřebné návody a postupy na 3D tisk ochranných štítů pro zdravotníky a další profesionály. Logistiku a potřebné zázemí zajišťuje iniciativa Hradec šije roušky. Pomáhají tak společně lidem v první linii.

Tisk součástek začal již v úterý 24. 3. 2020. Svoz vytisknutých štítů do míst, kde je budou již zajištění pracovníci kompletovat s předem nařezaným plexisklem a úchytnou gumou na hlavu, zajistí organizátoři akce.

Na financování tisku se podílí společnost TriLAB, Univerzita Hradec Králové, Královehradecký kraj, spolek Mluvmespolu.cz a řada dalších sponzorů.

Sdílejte na sociálních sítích