Energetika
Z našeho kraje

Infolinka Královéhradeckého kraje vám poradí, jak řešit drahé energie

Systémová řešení současné energetické krize jsou odpovědností vlády. Královéhradecký kraj chce ale nad rámec kompetencí státu využít také svých možností a pomoci občanům a firmám zmírnit důsledky složité situace vyvolané energetickou krizí.
Infolinka Královéhradeckého kraje vám poradí, jak řešit drahé energie

Jedním z připravených kroků je zřízení poradenské telefonní linky 607 045 689, kam se budou moci lidé od 24. října obrátit každý všední den v čase od 8:00 do 14:00 a získat důležité informace pro řešení své individuální situace v souvislosti s důsledky energetické krize.

Každý den při setkáních s jednotlivci či se zástupci firem vnímám různý rozsah dopadů této situace i možností či využití státem nastavených podpůrných mechanismů. Proto považuji za důležité, a shodli jsme se na tom i s ostatními kolegy ve vedení kraje, poskytnout občanům i firmám v této oblasti poradenskou službu, která jim pomůže se v systému lépe orientovat, nasměrovat a využít podpory dle svých konkrétních podmínek v maximální možné míře,“ vysvětlil hejtman Martin Červíček.

Na individuální dotazy volajících budou odpovídat pracovníci společnosti Moore Advisory CZ, u které si kraj na základě veřejné zakázky tuto službu objednal. Poradenská telefonní linka 607 045 689 bude v provozu od 24. října ve všední dny od 8:00 do 14:00.

Na základě vytížení linky a v případě, že by zájem přesáhl kapacitu nastaveného časového intervalu provozu linky, rozhodne kraj o případném prodloužení její provozní doby. Cena hovoru bude účtována jako běžný hovor podle aktuálního tarifu volajícího.

 

Sdílejte na sociálních sítích