Doprava
Z našeho kraje

Interaktivní parkovací cedule v Kvasinách

U Škody v Kvasinách auta navedou na volná parkovací místa chytré tabule.
Interaktivní parkovací cedule v Kvasinách

Zaměstnanci závodu Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku se již při příjezdu do obce dozví, kde mohou odstavit svůj vůz. O volných místech je s předstihem budou informovat interaktivní cedule propojené s čidly na čtyřech parkovištích automobilky. Na téměř všech vjezdech do Solnice, Kvasin a Ještětic vybuduje Škoda auto tabule, které budou informovat o volných místech na parkovištích u automobilky.

Situaci na parkovištích monitorují magnetická čidla, která počítají průjezdy aut. První cedule již v testovacím provozu funguje na příjezdu k hlavní bráně do závodu. Ta nyní informuje řidiče přijíždějící od kruhového objezdu před Solnicí o volných místech na parkovišti pro návštěvy a parkovištích P1, P2 a P3. Nové panely na příjezdových komunikacích budou navíc zobrazovat i obsazenost menšího parkoviště P4 u druhé brány.

Kromě cedulí technici zabudují do vozovek také 250 magnetických čidel, která budou snímat průjezdy aut, jejich délku a rychlost. Data pak poslouží pro vyhodnocení dopravní situace v obcích.

Sdílejte na sociálních sítích