Chytrá řešení

ISSS 2023 – Úspěšná prezentace Chytrého regionu

V Hradci Králové proběhl již 25. ročník konference ISSS a Královéhradecký kraj – Chytrý region byl součástí.
ISSS 2023 – Úspěšná prezentace Chytrého regionu

V Hradci Králové se ve dnech 15.–⁠16. května 2023 uskutečnil již 25. ročník konference ISSS. Slavnostní zahájení ISSS proběhlo jako obvykle v zaplněném Velkém sále Kongresového centra Aldis. Hosty přivítal moderátor Jan Pokorný a postupně jim předával slovo a diskutoval s nimi o tématech spojených s vizemi členy vlády i dalších významných osobností o digitalizaci české společnosti napříč všemi IT sektory. 

Poté již následovaly jednotlivé tematické bloky, na kterých se prezentovali i zástupci Královéhradeckého kraje a Centra investic, rozvoje a inovací. V Labském sále v tematickém bloku Smart City a eTurismus představili Radmila Velnerová s Tomášem Mertou datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK. O digitalizaci procesu sběru a správy dat spotřeb energií v organizacích Královéhradeckého kraje pohovořili Bořek Dvořáček a Lenka Bacovská. V úterý v Malém sále představili Tomáš Slezák a Tomáš Merta otevřená data Královéhradeckého kraje a lokální katalog otevřených dat. Královéhradecký kraj je lídrem mezi kraji v oblasti otevírání dat.

Úspěch sklidil také stánek Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, kde se hosté konference mohli dozvědět informace o službách a produktech Chytrého regionu. Vše jim rádi vysvětlili a názorně předvedli pracovníci Královéhradeckého kraje a CIRI.

Na pondělním galavečeru slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. Loni v kategorii nejinovativnější elektronická služba zvítězil Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK.

Fotogalerie
Sdílejte na sociálních sítích