Doprava
Udržitelnost a ESG
Z našeho kraje

Královéhradecký kraj pořídil elektromobily

Královéhradecký kraj nakoupil v rámci projektu AUTA KHK - Alternativní, udržitelné, trendy automobily pro Královéhradecký kraj tři nové elektromobily Nissan Leaf včetně dobíjecích stanic za více jak 2,6 milionu korun. Využívat je budou zaměstnanci krajského úřadu při služebních cestách.
Královéhradecký kraj pořídil elektromobily

Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Administraci projektu zajistilo Centrum investic, rozvoje a inovací (CIRI). Elektromobily budou parkovat v parkovacím domě RegioCentrum, kde budou tři parkovací místa s dobíjecími stanicemi.

Vozový park Královéhradeckého kraje v současné době disponuje celkem 43 automobily.

V současnosti je možnost získat dotaci na nákup nových vozidel či pronájem vozidel formou operativního leasingu na tyto alternativní pohony:
  • CNG – automobil, který má alespoň jednu pohonnou jednotku na zemní plyn,
  • plug-in hybrid (PHEV) – vozidlo s více pohonnými jednotkami, které má elektrický pohon a lze jej dobíjet z externího zdroje,
  • hybrid (FHEV) – vozidlo s plně hybridním pohonem vybavené elektromotorem,
  • elektromobil – vozidlo výhradně s elektro pohonem (BEV, EREV).

Spolu s nákupem nebo pronájmem vozidel lze čerpat příspěvek i na pořízení chytrých dobíjecích stanic pro elektricky poháněná vozidla, tzv. smart wallboxů.

Sdílejte na sociálních sítích