Chytrá řešení

Kraj poskytl dopravní policii dar na pořízení sedmi měřících stanic

Policistkám a policistům v Královéhradeckém kraji začalo v uplynulých dnech naplno sloužit sedm měřících stanic pracujících na bázi GPS, které jim výrazně usnadní a pomohou přesněji zadokumentovat místa dopravních nehod.
Kraj poskytl dopravní policii dar na pořízení sedmi měřících stanic

Přístroj je skladný, jeho zprovoznění není nikterak náročné a může ho obsluhovat jeden policista. Přidanou hodnotou měřící stanice je i fakt, že je velice odolná a dokáže pracovat i ve velmi náročných klimatických podmínkách, s nimiž si musejí policisté zejména s ohledem na roční období rovněž poradit.

Nové zařízení najde uplatnění při práci policistů dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu. Výhodou je automatizované zpracování události, čímž odpadne část administrativní zátěže. Data, která obsahují i údaj o výškové poloze, systém odesílá do tabletu, kde s ním mohou pohodlně vyšetřovatelé dále kdykoliv pracovat a posloužit jako cenný podklad mohou například i znalcům v trestním řízení. 

Pořizovací náklady na jeden přístroj činí 118 tisíc korun, a to včetně daně z přidané hodnoty. Srovnatelné přístroje slouží policistům i ve středních Čechách.

V roce 2022 policisté na území Královéhradeckého kraje, s přibližnou délkou silniční sítě 3 783 km, evidovali 4931 dopravních nehod, kde byl nejčastější příčinou nesprávný způsob jízdy.

Převzato z www.khk.cz

Sdílejte na sociálních sítích