Digitalizace a kyberbezpečnost
Doprava
Z našeho kraje

Nová mobilní aplikace IDS usnadní orientaci v jízdních řádech

Aplikace, která nabídlavšechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích, se po roce dočkala inovace.
Nová mobilní aplikace IDS usnadní orientaci v jízdních řádech

Cestování veřejnou dopravou ve východočeském regionu se přizpůsobuje současným trendům. Pardubický a Královéhradecký kraj prostřednictvím společnosti OREDO spustily mobilní aplikaci IDS pro chytré telefony s operačním systémem Android, ve které cestující naleznou všechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích.

Aplikace má intuitivní ovládání. Dokáže uživatele lokalizovat a u zvolené zastávky zobrazit všechny nejbližší odjezdy. U vybraného spoje zobrazí jízdní řád s odlišením již projetých zastávek a případným zpožděním. Aplikaci IDS je možné si instalovat prostřednictvím Google Play. Na jejím vývoji se podílely odbory dopravy obou východočeských krajů a společnosti OREDO a T-MAPY. Aplikace se bude i nadále rozvíjet, a to především na základě poznatků z praxe a s cílem maximální podpory a zvyšování efektivity využití veřejné dopravy ve východních Čechách.

Mezi nové prvky patří vyhledávání spoje pomocí dvou zastávek, kterými projíždí, a času odjezdu, dále nové zobrazení zvoleného spoje včetně nabídky dalších informací u jednotlivých zastávek, udržování historie vyhledávaných zastávek a také takzvaná Push notifikace. Jedná se o možnost nechat si z dispečinku zasílat různá upozornění podle přednastavené specifikace. Další novinkou bude zpřístupnění aplikace pro operační systém iOS od společnosti Apple.

Aplikace naleznete zde

 

Sdílejte na sociálních sítích