Digitalizace a kyberbezpečnost

Poštovní roboti ve Spojeném království

V ulicích anglického městečka Milton Keynes začínají zásilky doručovat stovky pojízdných robotů. Zákazníci si je mohou přivolat prostřednictvím aplikace na mobilu.
Poštovní roboti ve Spojeném království

Podle médií jde o jednu z prvních plnohodnotných služeb tohoto druhu, web The Telegraph dokonce projekt firmy Starship Technologies označil za první robotickou zásilkovou službu na světě.

Už dříve začala dvacítka drobných strojů v Milton Keynes rozvážet potraviny z jednoho z místních supermarketů a nyní Starship Technologies oznámila zahájení provozu svého kompletního vozového parku. Zájemci o novinku si budou muset nechávat své zásilky doručovat do skladiště firmy, kde bude zboží naloženo do jednoho z automatických vozítek. Poté si skrze aplikaci robota přivolají k bydlišti, kde jeho nákladový prostor otevřou zadáním kódu vygenerovaného při každé objednávce.

Drobná bílá vozítka se šesti koly jsou vybavena deseti kamerami, ultrazvukovými senzory či GPS navigací, díky čemuž dokážou najít cestu k cíli a vyhýbat se překážkám. Zvládnou také rozeznávat světla na semaforech.

Sdílejte na sociálních sítích