Z našeho kraje

Proměny v naší škole

"Proměny v naší škole" – dvouměsíční projekt, který jsme vyhlásili v rámci našich projektů MAP Kostelecko a Vysokomýtsko.
Proměny v naší škole

"Proměny v naší škole" – dvouměsíční projekt, který jsme vyhlásili v rámci našich projektů MAP Kostelecko a Vysokomýtsko. Projektem Proměny v naší škole jsme chtěli motivovat žáky k tomu, aby navrhli svůj vlastní projekt zasahující do některé ze sedmi oblastí společnosti, které J. A. Komenský definoval ve svém díle Obecná porada o nápravě věcí lidských: rodina, vzdělanost, vláda, víra, podnikavost, umění a média. Naše role v projektu by měla být pouze podpora žákům při práci na jejich projektu.

Cílem projektu bylo aktivizovat žáky základních škol k realizaci konkrétní „dobré věci“ ve své škole či jejím přilehlém okolí. Mohli nechat popustit uzdu fantazii a kreativitě, aby navrhli něco dobrého pro sebe a své spolužáky, aby se rozhlédli kolem sebe a zjistili, co by chtěli zlepšit nebo změnit. Zapojení žáci měli spolupracovat jako tým. Účelem mělo být, aby konečná podoba projektu měla dlouhodobý charakter, a aby byla finanční podpora použita k nákupu hmotné věci, kterou budou moci žáci využívat a zároveň se mohlo do samotné realizace projektu zapojit co nejvíce žáků.

Projekt měl své vyvrcholení v pondělí 28. března 2022, v den výročí 430 let od narození J. A. Komenského. Do kina v Borohrádku přijeli prezentovat své projekty žáci z 8 základních škol. Za každou školu přijelo 3 až 20 žáků, kteří prezentovali svůj projekt - prezentací, písní, 3D modelem zahrady. Z dětí bylo vidět nadšení a kus práce, kterou na tom odvedly. Zapojené školy: Základní škola Vysoké Mýto, Knířov, Masarykova ZŠ a MŠ Čermná nad Orlicí, Církevní základní škola Borohrádek, Základní škola a mateřská škola Zálší, Základní škola Týniště nad Orlicí, Základní škola a mateřská škola Albrechtice nad Orlicí, Základní škola a mateřská škola Lípa nad Orlicí a Základní umělecká škola Choceň. Díky zapojení do projektu a prezentaci svých projektů proměn na slavnostním zakončení obdržely všechny zapojené školy finanční podporu na realizaci svých projektů.

Fotogalerie
Sdílejte na sociálních sítích