Chytrá řešení

Sedmý ročník Cen SDGs: Přihlaste projekt, který mění svět k lepšímu

Prestižní Ceny SDGs vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti již od roku 2017. I letos ocení udržitelné české projekty firem, organizací, škol nebo veřejné správy. Tento ročník přinese celou řadu změn a zajímavých novinek. Vedle nových kategorií vzniklo i Zvláštní ocenění Kateřiny Fialkové pro regionální a státní úředníky.
Sedmý ročník Cen SDGs: Přihlaste projekt, který mění svět k lepšímu

Další novinkou je rozdělení projektů na komerční a nekomerční, oceněny budou za přínos v oblastech Diverzita, rovnost a inkluze; Vzdělání; Inovace, technologie a cirkulární ekonomika; Rozvojová spolupráce, mír a partnerství a Změna klimatu. Chybět nebude ani tradiční kategorie pro Mladého lídra, kterou Asociace uděluje ve spolupráci s Forbes Česko. Zmiňované Zvláštní ocenění Kateřiny Fialkové vytvořili pořadatelé na počest této významné osobnosti české diplomacie.

Ceny vítězům budou předány na slavnostním galavečeru v Černínském paláci 3. října. „Smysl ocenění je mnohem širší, než předání trofejí. Přihlášky jsme spustili během Global Goals Summitu s podtitulem Hear our voices. A to je to, co naše ceny symbolizují – naslouchejte úspěšným příkladům a inspirujte se. Motivace k činům se zhmotní ve formě desítek deštníků v barvách SDGs, které přemístíme do ulic v srdci Prahy společně s edukační výstavou,” vysvětluje Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Již tradičně je jedním z partnerů ocenění Ministerstvo životního prostředí. „Letošní ročník soutěže probíhá v klíčové chvíli. Loni jsme potvrdili svoje závazky na globálním SDG Summitu v New Yorku a letos bychom měli přijmout nové ve vztahu k budoucím generacím na Summitu pro budoucnost. Jsme v druhém poločase plnění celosvětových cílů udržitelného rozvoje, z hlediska výsledků ale stále pozadu, což se potvrzuje i v našem domácím kontextu, jak vyplývá z aktuální Zprávy o kvalitě života a její udržitelnosti,“ konstatuje ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

Od roku 2022 jsou Ceny vyhlašovány každý sudý rok. Do uplynulých šesti ročníků se přihlásilo přes 1500 projektů, samotné zapojení pro ně znamená zviditelnění, zvýšení důvěryhodnosti a reputace nebo nezávislé hodnocení od odborníků v daném oboru.

Letošní ročník Cen SDGs vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí. Generálním partnerem je Skupina ČEZ. Více informací najdete na webu cenysdgs.cz. Projekty je možné přihlašovat do 30. dubna.

Převzato z www.mzp.cz

 

Sdílejte na sociálních sítích