Digitalizace a kyberbezpečnost
Z našeho kraje

Tékáčko - Technologický klub Albrechtice nad Orlicí

V roce 2018 byl v Albrechticích nad Orlicí otevřen nový klub plný technologických "udělátek", se kterými se děti naučí spoustu nového.
Tékáčko - Technologický klub Albrechtice nad Orlicí

Klub je pro ty, kteří mají zájem tvořit nové, interaktivní zábavné projekty, chtějí se seznámit se základy robotiky, naučit se procesy programování, orientovat se v grafickém designu a 3D tisku, pracovat s CNC nástroji, rozvíjet svoji kreativitu stavbou vlastních předmětů, nebo jen detailně pochopit, jak moderní technologie fungují a jak je využívat. Nejde tedy jen o klasický „kroužek“, ale o profesionálně vybavenou volnočasovou aktivitu - praktickou dílnu „od návrhu po realizaci“.

Projekt vznikl jako nápad jedné maminky na pracovní skupině v rámci projektu Místní akční plán pro Kostelecko, kde byla Yvona Ronzová, která se v rámci spolku RG Rychon, který vede, ujala nápadu, přesvědčila otevřeného starostu Albrechtic nad Orlicí p. Kratěnu, napsala 2 projekty pro IROP podpořené MAS, našla lektory,... Tékáčko dlouhodobě spolupracuje s MAS NAD ORLICÍ např. na projektu Šablony pro NNO, prezentuje se na královehradeckých dožinách, spolupracuje s firmami Bühler CZ - Žamberk, Alpha Vehicle ad. Děti se i pravidelně účastní soutěží př. ROBODO v Dobrušce nebo krajského kola soutěže Talenty pro firmy.

Fotogalerie
Sdílejte na sociálních sítích