Turistika v Adršpašských skalách

Turistika v Adršpašských skalách

Adršpašské skály, nacházející se na východě České republiky, jsou fascinujícím místem, které nabízí nezapomenutelný zážitek každému návštěvníkovi. Tato přírodní lokalita nabízí nejen ohromující scenérie, ale také mnoho aktivit, které upoutají milovníky dobrodružství a historie. Adršpach je tím pravým místem pro ideální vícedenní výlet.

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály ukrývá tisíce skalních věží a tamní příroda Vám učaruje na první pohled. Pokud hledáte výzvu, nezapomeňte vyrazit na Křížový vrch nebo Starozámecký vrch, kde Vás čeká nádherný výhled na skalní město.

Adršpach ale nabízí i kulturní zážitky. Ze skalního města se můžete vydat interaktivní pohádkovou stezkou, která Vás dovede na zámek. Zámek Adršpach Vás přenese do dob barona Nádherného, do bývalé přádelní školy, ale poznáte i počátky českého pískovcového lezení, které k Adršpachu neodmyslitelně patří. Můžete se také pobavit s rodinou při hraní únikové hry, která Vás vtáhne do pohádky Třetí princ. Návštěvu si pak můžete osladit dortem a kávou v zámecké kavárně.

Naplánujte si výlet do Adršpachu na více dní a ubytujte se v jednom z místních ubytování. Tato možnost Vám poskytne pohodlí a klid po celodenním objevování skal. Existuje široká škála ubytování, která splní potřeby každého návštěvníka, ať už hledáte rodinný penzion, útulný hotel nebo romantickou chalupu přímo pod skalami.

Adršpach je rovněž bohatý na místní hospůdky, které nabízí lahodné pokrmy a autentickou atmosféru. Zastavte se po výletu na dobré kávě nebo vychlazeném pivu a vychutnejte si místní speciality, které Vám přiblíží chuť tohoto regionu.

Před samotnou návštěvou Adršpašských skal si nezapomeňte zakoupit vstupenku online přes rezervační systém. Tím si zajistíte pohodlný a hladký vstup do skalního města. Na webu najdete i tipy na výlety, ubytování a restaurace.

Těšíme se na vás ve skalách!

Tel.:  +420 731 151 656
Facebook: Adršpašské skály
Instagram: adrspasskeskaly

www.adrspasskeskaly.cz 

Fotogalerie
Sdílejte na sociálních sítích