Chytrá řešení

Známe vítěze krajského Hackathonu 2023

Účastníci vývojářské soutěže Hackathon Královéhradeckého kraje z řad studentů soupeřili 19. října v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové ve vytváření návrhu nejlepší aplikace využívající otevřená data vztahující se k regionu. Zvítězil tým Hackneme to z Křesťanského gymnázia v pražské Hostivaři s návrhem aplikace, která má pomoci uchazečům nalézt vysněnou střední či vyšší odbornou školu a vytvořit jednoduchý a přehledný vyhledávač škol.
Známe vítěze krajského Hackathonu 2023

Studenti měli k dispozici otevřená data Královéhradeckého kraje a otevřená data z Národního katalogu otevřených dat týkající se regionu.

Jako nejlepší odborná porota vyhodnotila aplikaci tým „Hackneme to“ žáků Křesťanského gymnázia v pražské Hostivaři, která má pomoci uchazečům nalézt vysněnou střední či vyšší odbornou školu coby jednoduchý a přehledný vyhledávač škol. 

Na druhém místě se umístil tým „Kdo se ptal?!“ z hradecké Střední školy a vyšší odborné školy aplikované kybernetiky s návrhem aplikace přinášející informace o čekání spojů při přestupu na jiný autobus či vlak.

Na třetím místě skončil tým „DataShort“ z Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech s návrhem přehledné a jednoduché aplikace mapující veškeré turisticky zajímavé body v kraji.

Hackathonu se zúčastnilo 72 soutěžících z 21 týmů z celkem deseti středních škol a jedné vysoké školy. Spolupořadatelem soutěže byla Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a krajské Centrum investic, rozvoje a inovací. Partnery byly společnosti Quadient Technologies Czech, IQRF Alliance, IQRF Tech, MICRORISC, Unicorn Systems a GIST.

Studentské softwarové projekty hodnotila osmičlenná odborná porota složená ze členů týmu Data KHK, národní koordinátorky otevřených dat, spolupořadatelů a partnerů soutěže a významných osobností v oblasti IT, od kterých vítězné týmy obdržely věcné ceny a finanční odměnu. Týmům byly po dobu trvání soutěže k dispozici konzultace se zkušenými mentory.

Záštitu nad soutěží udělili první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Josef Hynek a ředitel Digitální a informační agentury Martin Mesršmíd.

Sdílejte na sociálních sítích