Chytrá řešení

Vyhlášení vítězů soutěže Buďte inspirací 2022

Známe vítěze soutěže Buďte inspirací 2022! Včera proběhlo slavnostní vyhlášení, v rámci kterého si ocenění převzali zástupci podnikatelské i veřejné sféry. V letošním roce se soutěž dělila na dvě ocenění: Inovativní projekt a Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+. Již nyní plánujeme 3. ročník této inspirativní soutěže.
Vyhlášení vítězů soutěže Buďte inspirací 2022

Již podruhé proběhlo v rámci konceptu Královéhradecký kraj – Chytrý region ocenění těch nejinovativnějších smart projektů a chytrých řešení v Královéhradeckém kraji. Soutěž Buďte inspirací 2022 vyhlašuje Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací pod platformou Regionální stálé konference. Projekt mohli přihlásit zástupci měst a obcí, jimi zřizované organizace, místní akční skupiny a dobrovolné svazky obcí z Královéhradeckého kraje. V letošním ročníku byly oceněny inspirativní projekty s prvky chytrých řešení hned ve dvou kategoriích.

Kategorie Inovativní projekt:

V kategorii Inovativní projekt, která byla hodnocena členy Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje za základě čtyřech kritérií (Inovativnost, Prospěšnost pro občany, Zapojení veřejnosti a Udržitelnost), zvítězil projekt s názvem Online rezervační systém pro vstup do Adršpašských skal propojený s online nákupem parkovacího místa, jehož přihlašovatelem jsou Technické služby Adršpach. Tento projekt již dva roky pomáhá řešit palčivý problém overturismu v jednom z nejnavštěvovanějších míst Královéhradeckého kraje. Návštěvníci této turisticky vyhledávané oblasti si mohou rezervovat místa k parkování i samotný vstup do Adršpašských skal předem z pohodlí svého domova a obec Adršpach tak má pod kontrolou rozvrstvení návštěvníků v čase a předchází tak negativním dopadům, jako jsou dopravní zácpy apod. Ocenění si z rukou 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bulíčka a radního Adama Valenty převzala Kateřina Menšíková, koordinátorka cestovního ruchu a Zdeněk Zatloukal, vedoucí Technických služeb Adršpach, s.r.o. společně se zástupcem dodavatelské firmy TIKITI.CZ Miroslavem Illem. Více o projektu se dozvíte v krátkém videu na YOUTUBE.Kategorie Inovativní projekt – cena veřejnosti

V kategorii Inovativní projekt – cena veřejnosti zvítězil projekt Chytré a energeticky soběstačné veřejné osvětlení městyse Žernov na Náchodsku. Oba projekty jsou realizovány za použití moderních technologií a pro občany Královéhradeckého kraje jsou velmi prospěšné. Projekt akcentuje momentální ožehavou situaci růstu cen energií a napomáhá obci stát se v oblasti energetiky více soběstačnou. V rámci řešení byly na obecní budovu instalovány fotovoltaické panely, které jsou využity pro provoz veřejného osvětlení. Veřejné osvětlení je v obci Žernov inovativní už několik let i v tom, že je ovládáno pomocí webového rozhraní na PC nebo mobilním telefonem. Ocenění si z rukou 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bulíčka a radního Adama Valenty převzal starosta městyse Libor Mojžíš společně se zástupcem dodavatelské firmy ATELIER DEK Ctiborem Hůlkou. Více o projektu se dozvíte v krátkém videu na YOUTUBE.

Kompletní výsledky obou kategorií se dozvíte ZDE.
Více o soutěži se dozvíte zde: https://www.chytraresenikhk.cz/soutez-2022


Ocenění Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+

Ocenění Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+ si včera převzali historicky první vítězové soutěžních kategoriích. V kategorii společnost do 49 zaměstnavatelů zvítězily společnosti INGTOP, s. r. o. a INGTOP METAL, s. r. o. V kategorii společnost do 249 zaměstnanců uspěla SpofaDental, a. s., a v kategorii od 250 zaměstnanců výše zabodovaly Technické služby Hradec Králové.

Společnosti INGTOP a INGOP METAL se zabývají výrobou, montáží a servisem plynových a chladicích zařízení a ventilací. Jičínská společnost SpofaDental a. s. je tradičním výrobcem nekovových dentálních materiálů. Technické služby Hradec Králové se kromě městské zeleně, komunikací, osvětlení nebo mobiliáře starají také o psí útulek a areál hradeckého letiště.

Zájemci o ocenění, jak z podnikatelské, tak i veřejné sféry, se mohli hlásit do konce května. Podmínkou účasti byla nejméně roční existence společnosti a její sídlo nebo sídlo pobočky na území Královéhradeckého kraje. Přihlásilo se celkem 18 soutěžících. Vyhlašovatelem byl Pakt zaměstnanosti Královéhradeckého kraje.

Více o Ocenění Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+ se dozvíte zde.

Sdílejte na sociálních sítích