Doprava

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje má nový elektromobil, první v Česku

Jako vůbec první záchranná služba v ČR nasadí ZZS KHK už v květnu do ostrého provozu nový elektromobil Volkswagen ID.4 GTX.
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje má nový elektromobil, první v Česku

Vozidlo pro výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci ve složení lékař a zdravotnický záchranář v systému tzv. rendez-vous bude vyjíždět ze základny v Hradecké ulici v Hradec Králové.

"Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje patří k nejlepším záchranným službám v Evropě a je nezbytné, abychom technologie záchranářů pravidelně obměňovali. Těší mě, že naše záchranná služba přináší inovace, které přispívají k ještě efektivnější záchraně lidských životů,“ uvedl hejtman Martin Červíček, který si dnes nový automobil na záchranářské základně prohlédl.

Menší dojezd elektromobilů na jedno nabití možnosti hradeckých záchranářů neomezí. Elektromobil bude zasahovat většinou v okruhu do 20 kilometrů. "Posádka, pro kterou je vozidlo určené, ujede v průměru 55 km denně, výjezdy jsou rozkouskované na malé části. Nemáme obavu, že by nás dojezd limitoval," potvrdil lékařský náměstek ZZS Anatolij Truhlář.

"Věříme, že následující měsíce ukáží, že pro nasazení v Hradci Králové je to provozně jedno z nejlepších vozidel, které jsme pro posádku s lékařem mohli pořídit," shrnul ředitel krajských záchranářů Libor Seneta.

Zdroj: Facebook Královéhradeckého kraje

Sdílejte na sociálních sítích