Doprava
Udržitelnost a ESG

Ostravská MHD je zcela bez dieselu

Dopravní podnik Ostrava (DPO) je prvním velkým dopravním podnikem v České republice, který používá pouze ekologická vozidla.
Ostravská MHD je zcela bez dieselu

DPO měl na přelomu loňského a letošního roku ve svém vozovém parku cca 300 provozních autobusů, z nichž bylo přes 200 s pohonem CNG a 10 elektrobusů, k nimž letos v březnu přibylo dalších 24 CNG autobusů. Uvedené počty ekologických autobusů zahrnují široké spektrum vozů, od běžných dvanáctimetrových autobusů přes článkové až po minibusy a doubledeckery.

Počet autobusů na pohon CNG a elektrobusů bude DPO do budoucna zvyšovat. Letošní dubnový milník ekologizace provozu dokáže DPO naplnit i díky již uvedeným posledním 24 dvanáctimetrovým CNG autobusům, které byly v uplynulých dnech postupně uvedeny do provozu. Následovat bude očekávaná dodávka 24 elektrobusů. Do zahájení dodávek těchto elektrobusů DPO dobuduje nabíjecí infrastrukturu. Ekologický vozový park bude DPO obnovovat i prostřednictvím dalších parciálních trolejbusů (s bateriemi) a minibusů a chce se zabývat také dalšími ekologickými projekty v oblasti MHD.

O ekologizaci veřejné dopravy v Ostravě a Moravskoslezském kraji jsou zde na webu věnovány i další příklady dobré praxe – Autobusy na vodík a Elektrobusy s rychlým dobíjením.

Sdílejte na sociálních sítích