Chytrá řešení

Navštívili jsme URBIS 2024

Navštívili jsme veletrh URBIS The Smart Cities Meetup na brněnském výstavišti.
Navštívili jsme URBIS 2024

Veletrh URBIS The Smart Cities Meetup uspořádaný podle nové koncepce se konal na brněnském výstavišti od 4. do 6. června 2024. Jeho cílem bylo zprostředkovat zástupcům samospráv informace o možnostech zavádění inovací a dalších aktérech inovačního ekosystému i příklady dobré praxe.

URBIS podpořily Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR, Ministerstvo dopravy ČR, Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Jihomoravský kraj, statutární město Brno a desítky dalších profesních sdružení a institucí. Veletrh se uskutečnil v pavilonu A1, na přilehlé volné ploše, v Rotundě a několika dalších sálech. Mezi hosty veletrhu byli mimo jiné ministr životního prostředí ČR Petr Hladík a ministr dopravy ČR Martin Kupka.

Letošní ročník byl doslova nadupaný zajímavými řečníky jak z Česka, tak ze zahraničí. Své produkty a služby zde návštěvníkům prezentovalo na stáncích a expozicích přes 80 firem a institucí. Některé projekty a firmy nás velmi zaujaly. Rychlým výčtem například venkovní učebna ARCHIMEDES, 3D tisk betonu Scoolpt nebo platforma pro sdílenou komunitní elektromobilitu Peoplecar.

Sdílejte na sociálních sítích