Soutěž Buďte inspirací 2023

Ocenění Inovativní projekt v Chytrém regionu
Soutěž Buďte inspirací 2023

Cílem soutěže je v rámci partnerství Regionální stálé konference ocenit regionální aktéry v Královéhradeckém kraji, kteří přispívají svými inovativními projekty k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, k zatraktivnění jeho území a zvýšení kvality života občanů našich občanů.

Ocenění o nejlepší inovativní projekt, vyhlašovaný Regionální stálou konferencí, proběhlo již potřetí. První ročník se uskutečnil v roce 2020, druhý v roce 2022, třetí v roce 2023. Projekt mohli přihlásit zástupci měst a obcí, jimi zřizované organizace, místní akční skupiny a dobrovolné svazky obcí z Královéhradeckého kraje. Do prvního ročníku, který tvořily celkem 4 kategorie, se přihlásilo 15 projektů. Do druhého ročníku bylo přihlášeno taktéž 15 projektů, tentokrát do dvou kategorií. Do třetího ročníku se přihlásilo 10 soutěžících do dvou kategorií.

Soutěžní kategorie:
  • Inovativní projekt - hodnocení RSK KHK
  • Inovativní projekt - cena veřejnosti

 

Slavnostní vyhlášení soutěže Buďte inspirací proběhlo 10. října proběhlo v EA Congress Hotelu Aldis v Hradci Králové 

Cílem soutěže je v rámci partnerství Regionální stálé konference ocenit regionální aktéry v Královéhradeckém kraji, kteří přispívají svými inovativními projekty k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, k zatraktivnění jeho území a zvýšení kvality života občanů našich občanů.

Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje vyhlásila vítěze soutěže Buďte inspirací, kterou tvoří čtyři ocenění. Ta mají společného jmenovatele, a to regionální aktéry, kteří působí v regionu a přispívají svými inovativními projekty a aktivitami k rozvoji kraje, k zatraktivnění jeho území a zvýšení kvality života jeho občanů. 

„V soutěži Buďte inspirací chceme podpořit a ocenit ty, kteří aktivně vymýšlejí nové cesty a postupy, ale nezůstávají jen u nápadů a své projekty také realizují. Dík tomu zlepšují život sobě i lidem ve svém okolí. Současně chceme poděkovat i těm, kteří ve svém rozvoji myslí také na slabší a potřebné a přizpůsobují jim svá podnikání. Celé to není jen o cenách, ale také o zviditelnění a šíření příkladů dobré praxe. Věřím, že se nám podaří inspirovat další, tato soutěž to má ostatně v názvu,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Adam Valenta.

Kategorie Inovativní projekt

Vítězem se stala obec Záměl s projektem Komunitní centrum Dobromysl. Obec získala jeden z místních statků, postupně jej opravuje a provozuje zde komunitní centrum. Zřídilo zde i certifikovanou přírodní zahradu. Objekt nyní slouží místním i přespolním, spolkům, dětem ve školách i školkách Charitě Rychnov nad Kněžnou nebo Pobytovému středisku pro uprchlíky v Kostelci nad Orlicí. Videomedailonek vítězného projektu naleznete ZDE.

Na druhém místě se umístila obec Světí s projektem Vybudování a zprovoznění RE-USE centra a na třetím místě MAS NAD ORLICÍ s projektem Technologický klub Albrechtice nad Orlicí - Tékáčko

Kategorie Inovativní projekt - cena veřejnosti

V online hlasování veřejnosti získala nejvíce hlasů  Místní akční skupina NAD ORLICÍ, o.p.s. s projektem Technologický klub Albrechtice nad Orlicí – Tékáčko. Technologický klub je určený dětem a mládeži, a také všem, kteří mají zájem tvořit nové, interaktivní zábavné projekty, chtějí se seznámit se základy robotiky, naučit se procesy programování, orientovat se v grafickém designu a 3D tisku, pracovat s CNC nástroji, rozvíjet svoji kreativitu stavbou vlastních předmětů, nebo jen detailně pochopit, jak moderní technologie fungují a jak je využívat. Nejde o klasický kroužek, ale o profesionálně vybavenou volnočasovou aktivitu – praktickou dílnu, kde děti zkouší, bádají, objevují, kde se nebojí něco rozmontovat, chybovat a z chyb se poučit. Videomedailonek vítězného projektu naleznete ZDE.

Na druhém místě se umístila MAS Krkonoše s projektem MALÝ LEADER v Krkonoších a na třetím místě skončil projekt Komunitní centrum Dobromysl obce Záměl.

Kompletní výsledky ocenění

Informace o přihlášených projektech naleznete ZDE.

Sdílejte na sociálních sítích